İlçemizde Atatürk’ü Anma Programı Düzenlendi 2019

10 Kasım 1938’de aramızdan ayrılan Cumhuriyetimizin banisi Mustafa Kemal Atatürk vefatının 81’inci yılında tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de programla anıldı.

09.05′ te Hükümet Konağı Bahçesinde siren sesleri ile başlayan program saygı duruşu ve İstiklal Marşımız ile devam etti.Atatürk Anıtına çelenk sunumunun ardından Atamızı anma programını gerçekleştirmek için Eflani ÇPA Lisesi Çok Amaçlı Salonuna geçildi.

Eflani ÇPA Lisesindeki anma programı saygı duruşu ve İstiklal Marşımız ile başladı,öğrencilerin okumuş oldukları şiirler ve kompozisyonların akabinde şiir ve kompozisyon konusunda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesinin ardından program son buldu.

Atamızı anma programına Kaymakamımız Sayın Burak ÖZ, Belediye Başkanı Sayın İbrahim ERTUĞRUL, daire amirleri ve kamu personelleri katıldı.
Kaynak: Eflani Kaymakamlığı

Kaymakamımız Sayın Burak ÖZ’ün 10 Kasım Atatürk’ ü Anma Günü Mesajı

Cumhuriyetimizin Kurucusu ve Çağdaş Türkiye’nin mimarı Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, aramızdan ayrılışının 81. yıl dönümünü milletçe saygı ve özlemle anıyoruz. Büyük şahsiyetler yas tutularak değil, fikirleriyle, eserleriyle, fedakar gayretleriyle anılırlar. Bizler de İstiklal Savaşımızın Başkumandanı, bağımsızlığımızın sembolü ve Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikalinin 81’inci yılında millet olarak minnetle anıyoruz. Atatürk, üstün niteliklere sahip bir komutan ve lider, dahi bir devlet adamı, eşsiz bir kahraman, büyük bir fikir ve eylem insanı olarak insanlık tarihinin unutulmazları arasındaki yerini almıştır. Geleceğe de ışık tutmak isteyen Büyük Önder’in ‘Beni görmek demek, mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeterlidir.’ sözü, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş felsefesini anlamak ve korumak için parola olmalıdır. Atatürk, olağanüstü şartlar altında milletin modernleşmesi ve egemenliği için son nefesine kadar mücadele etmiş, İmkânsız denecek kadar kısa bir sürede inkılaplarını gerçekleştirmiş ve halka kabul ettirmiştir.Büyük Önderi sonsuzluğa uğurladığımız günün yıl dönümünde, bıraktığı eserin büyüklüğünü daha iyi anlıyor, tarihe ve insanlığa mal olmuş kişiliğiyle kıvanç duyuyoruz. Atatürk, Cumhuriyet başta olmak üzere tüm kazanım ve başarıları kendisine değil Türk milletine mal ederek, her zaman öncü ve örnek olmuştur.

Bu duygu ve düşüncelerle, 81 yıl önce ebediyete uğurladığımız Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, kahraman silah arkadaşlarını ve bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi; rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz. Ruhları şad olsun.

Burak ÖZ
Eflani Kaymakamlığı
Kaynak

Konu Hakkında Görüşünüzü Paylaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir