İlçemizde Atatürk’ü Anma Programı Düzenlendi – 2022

10 Kasım ATATÜRK’ü Anma Günü vesilesi ile İlçemizde çelenk sunma ve anma programı tertip edildi.

10 Kasım 1938’de ebedi istirahatgahına uğurladığımız Cumhuriyetimizin Kurucusu, bağımsızlığımızın mimarı Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün vefatının 84’üncü yılında tüm yurtta olduğu gibi İlçemizde de programla anıldı.

10 Kasım Mustafa Kemal ATATÜRK’ü Anma Günü programı Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığı çelenklerinin Atatürk Anıtı’na sunulmasından sonra Ulu Önderin ebediyete intikal saati olan 09.05’ te İlçe genelinde çalınan sirenler eşliğinde iki dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile bayraklar yarıya indirildi.

Akabinde Atamızı anma programını gerçekleştirmek için Eflani Borsa İstanbul Çok Programlı Anadolu Lisesi Konferans Salonuna geçildi.

Eflani Borsa İstanbul Çok Programlı Anadolu Lisesi Konferans Salonunda anma programı saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başladı, günün anlam ve önemini belirten konuşmanın yapılmasının ardından öğrencilerin hazırlamış oldukları Mustafa Kemal Atatürk’ü konu alan oratoryo, müzikli gösteri, şiirler ve kompozisyonların okunması ile devam etti. Okullar arası resim, şiir ve kompozisyon dallarında dereceye giren öğrencilere Protokol tarafından ödüllerinin takdim edilmesi ile program son buldu.

Eflani Borsa İstanbul Çok Programlı Anadolu Lisesi Konferans Salonu’nda düzenlenen “10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü” programına Kaymakamımız Sayın Büşra GÜNEŞ, Belediye Başkanı Sayın İbrahim ERTUĞRUL, siyasi parti temsilcileri, idari kurum amirleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Konu Hakkında Görüşünüzü Paylaşın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir