Yunus Emre’yi Anma ve Türk Dili Programı Düzenlendi

İlçemizde “2021 Yunus Emre Yılı” etkinlikleri kapsamında “Yunus Emre’yi Anma ve Türk Dili” programı düzenlendi. Türk dili ve Medeniyetinin temel taşlarından biri olan Yunus Emre’nin vefatının 700. yıl dönümü vesilesiyle Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü (UNESCO) tarafından kabul edilen “2021 Yunus Emre ve Türkçe Yılı” çerçevesinde İlçemiz’de Yunus Emre’yi anma programı düzenlendi.

Eflani Borsa İstanbul Çok Programlı Anadolu Lisesi Konferans Salonu’nda İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde düzenlenen program Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının akabinde misafir konuşmacı, Beşbinevler merkez Camii İmam Hatibi Hüseyin Lütfi Ersoy’un Yunus Emre’nin hayatını anlatan konuşmasının ardından Öğrencilerimizin hazırlamış oldukları şiir, kompozisyon ve müzik dinletileri ile devam etti.

Pandemi kuralları çerçevesinde düzenlenen programa Kaymakamımız Ahmet Tan, Belediye Başkanı İbrahim Ertuğrul, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelebi, Okul Müdürleri, Kurum Amirleri, Siyasi Parti temsilcileri, Öğretmen ve Öğrenciler katıldı.

Konu Hakkında Görüşünüzü Paylaşın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir