İlçemizde Atatürk’ü Anma Programı Düzenlendi-2018

10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA GÜNÜ PROGRAMI

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 80.yıl dönümü nedeniyle İlçemizde Atatürk’ü anma programı düzenlendi.

Hükümet Konağı önündeki Atatürk büstüne çelenk sunma ile başlayan program Eflani Çok Programlı Anadolu Lisesi çok amaçlı salonunda devam etti.

Sosyal Bilgiler öğretmeni Zafer KILAVUZ’ un günün anlam ve önemini belirten konuşması, öğrencilerin okuduğu şiir ve kompozisyonlar,slayt gösterisi, müzikal gösterilerin akabinde çeşitli dallarda birinci olan öğrencilere ödüllerinin verilmesi ile son bulan programa Kaymakamımız Sn. Sinan AŞCI, Belediye BAŞKANI Sn. İbrahim ERTUĞRUL, daire amirleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Kaynak: Eflani Kaymakamlığı

_______________________

KAYMAKAMIMIZ SN.SİNAN AŞCI’NIN 10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA GÜNÜ MESAJI

Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete intikalinin 80. yılında saygı ve rahmetle anıyoruz.
Bütün hayatını bir milletin var olma mücadelesi üzerine şekillendiren ve kahraman ulusumuzla birlikte yepyeni bir devlet kuran Mustafa Kemal Atatürk içinde bulunduğu zor şartlara ve sahip olduğu sınırlı imkanlara rağmen, milletinden aldığı güç ve destekle bağımsız ve millet egemenliğine dayanan Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna liderlik etmiştir.
Bizlere düşen en büyük görev, fikir ve başarıları ile dünya milletlerine örnek teşkil etmiş olan Mustafa Kemal Atatürk’ün emanet ettiği Cumhuriyete sahip çıkmak ve gelecek nesillere onun fikirlerini aktarmak olacaktır.
Bu duygu ve düşüncelerle, vefatının 80. yıl dönümünde, Kurtuluş Savaşı’mızın Başkomutanı ve Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile vatanın bölünmezliği için bu uğurda canlarını feda eden tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha minnetle, şükranla ve rahmetle yâd ediyoruz.

Sinan AŞCI
Eflani Kaymakamı

Konu Hakkında Görüşünüzü Paylaşın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir