Çanakkale Şehitlerini Anma Programı Düzenlendi– 2022

Eflani’de 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Programı Gerçekleştirildi. Gazi Mustafa Kemal’in , “Çanakkale Zaferi, Türk askerinin ruh kudretini gösteren şayanı hayret ve tebrik bir misaldir. Emin olmalısınız ki, Çanakkale Muharebelerini kazandıran bu yüksek ruhtur.” dediği ve Vatanseverlik, fedakarlık, cesaret gibi yüksek faziletlerin kahramanca sergilendiği bir destan olan 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi’nin 107.yıl dönümü münasebeti ile Anma programları gerçekleştirildi.

Hükümet binası bahçesinde Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan, Atatürk Anıtı önüne çelenk sunumlarının tamamlanmasının akabinde Eflani Borsa İstanbul Çok Programlı Anadolu Lisesinde düzenlenen törende, günün anlam ve önemini belirten konuşmanın yapılmasından sonra program, öğretmen ve öğrencilerin Şehitlerimiz ve Çanakkale Zaferi için okudukları şiirler, çeşitli sunum ve gösterilerden sonra okullar arası dereceye giren öğrencilerimize hediyeleri takdim edilerek sona erdi.

Yapılan Anma programına Kaymakam Büşra Güneş, Belediye Başkanı İbrahim Ertuğrul, Şehit ve Gazi Ailelerimiz, Daire Amirleri, Öğretmen ve Öğrenciler, Siyasi Parti temsilcileri ile Vatandaşlar katıldı.

Konu Hakkında Görüşünüzü Paylaşın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir