Hüsnü Akın; “Eflani’de 5 Yılda Bitirilecek İşler 60 Yılda Bitirilememiştir.”

bbp-baskan-adayi-husnu-akin-haberi

Büyük Birlik Partisi, Eflani Belediye Başkan Adayı Hüsnü AKIN, Sitemize gönderdiği açıklamada;

Eflani’ye belediye başkanı olarak hizmet etmeye talip oldum. Başkan olup etiket sahibi olma gibi bir gayem yok. Tek amacım seçimleri kazanarak ekmeğini yediğim Eflani’ye, Eflanililere hizmet edebilmek.

İlçe olarak 60 yılını tamamlamış bir yer düşünün. Ne ilçe merkezindeki,nede mahallelerinde ki sorunlar çözülebilmiş. Yıl 2014 seçim vaadlerine bir bakın. Su, Alt yapı, kanalizasyon, mezarlıklar, merkez ve mahalle yolları, düğün salonu, otopark, terminal, konut vesaire vesaire. Biraz garip ama gerçek. Bunca geçen zamana rağmen çözülememiş. Her seçim döneminde olduğu gibi bu seçimde de bu sorunlar dile getiriliyor, Bu kadar mı zordur bunları yapmak tabiki değil. Hepsi bir dönemde (5yıl) bitirilebilecek işler. Ama gel gör ki kimler bu göreve talip olmuş ve seçilmişse bu sorunlar bir türlü çözülememiş.

Sorun sadece bunlar değil tabiî ki. Askerlik şubesi gitmiş kolumuz kırılmış,adliye gitmiş kanadımız kırılmıştır. Sırf Adliye konusunu unutturmak için On yıldır gelecek diye bel bağladığımız üniversitenin, iki yıllık bir bölümünün sadece TABELA AÇILIŞI yapılmıştır. Köylümüz kentlimiz Safranbolu ya; Karabük’e mahkum edilmiştir. İş sahaları açılamadığından işsizlik hat safhaya ulaşmış, herkes ekmek peşinde gurbete göçmüştür. Köylerde evler bir bir kapanmış ışıklar sönmüştür. Eflani kaderine terk edilmiştir. Bir beş yıl, on yıl bekleyecek kadar zamanımız kalmamıştır artık.

Ya Eflani’nin bu kötü gidişine artık dur diyeceğiz, yada hep birlikte Eflani’nin çöküşünü seyredeceğiz.Karar halkımızın.

 

Eğer bu görev bize verilirse beş yıllık hizmet süremde;

Göç olayını tersine çevirip kapıları açıp ışıkları yakacağıma,

İşsizliği bitirip üretken bir toplum oluşturacağıma,

Her türlü yol,ulaşım,kanalizasyon,park,düğün salonu,cenaze ve mezarlık gibi hizmetleri bir daha seçim vaadi olarak kullandırmayacağıma,

konut sorununu çözeceğime,

iki yıllık yüksekokul tabelasıyla yetinmeyeceğime,

kamu kurumlarının Eflani’den gitmesine asla izin vermeyeceğime,

bunları yapamazsam bir daha asla halkın huzuruna çıkmayacağıma söz veriyorum.

 

 

Konu Hakkında Görüşünüzü Paylaşın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir