Kaymakam Burak Öz Onuruna Veda Yemeği Düzenlendi

Eflani Merkezinde bulunan Şehit Barış EFE parkında gerçekleşen Kaymakam Burak ÖZ ‘ün veda yemeğine Belediye Başkanı İbrahim ERTUĞRUL, İlçe Emniyet Amiri İrfan İNAN, Daire Müdürleri ile kaymakamlık personeli, sivil toplum ve siyasi parti temsilcileri katıldı.

Kaymakamlık Yazı işleri Müdürü Mustafa ARI veda anısına konuşmasında, vedaların herkes için zor olduğunu söyleyerek “Vedalar hüzünlüdür ama diğer taraftan biz insanlar için hayatın gerçeğidir. Bu nedenle asıl olan Sayın Kaymakamımız gibi geride hoş bir seda bırakarak güzel bir veda yapabilmektir diye düşünüyorum,kaymakam bey halka hizmet üslubuyla çalışarak Gerek beyefendi kişiliğiyle gerekse Mütavazi ve alçak gönüllü oluşuyla hepimizin gönlünde yer etmiştir” diyerek konuştu.

Eflani Belediye Başkanı İbrahim ERTUĞRUL “Kendisi bizim için örnek bir insan olduğu kadar kendi duruşu ve karakteriyle de ayrıca müstesna bir şahsiyet olup ön plana çıkmaktadır. Bu düşüncelerimizle haklı olduğumuzu şuan burada somut bir şekilde görüyoruz. Kendisi hem meslek hayatında hemde kendi yaşantısıyla insanlara kucaklayıcı yaklaşımıyla çalışma azmi ve duruşuyla birçok kişiye rehber,örnek olacak şahsiyetlerden bir tanesi ve ülkemizin milli beraberliğe ihtiyaç olduğu şu günlerde bu tarz örnek insanlara çok daha ihtiyacımız var. Dolayısıyla bu tarz örnek insan sayısının artmasını temenni ediyoruz. Gideceği Beyağaç ilçesinde Eflanimize yaptığı hizmetlerin aynısını devam ettireceğinden hiç şüphemiz olmamaktadır. Görevinde ve sivil hayatında başarılar dilerim ” dedi.

Kaymakam ÖZ veda konuşmasında “Şahsım adına düzenlenen bu organizasyon için katılan herkese teşekkür ediyorum. İyi dilekleriniz ve alakanız bizleri gururlandırdı. Hayatımın her anında Eflani’de olmaktan, Eflani’de ki güzel gelişmeleri görmekten, takip etmekten mutluluk duyacağımı ve en az sizler kadar Eflani’de olan olumlu gelişmelerden kıvanç duyacağımı ifade etmek istiyorum. Takriben On ay önce bakanlığımızın bizleri Eflani’ye görevlendirdiğinde daha önce tanıma fırsatı bulamadığım bir ilçemizken şimdi ise ayrılacak olmaktan büyük üzüntü duyduğum,ömrümün her anında güzel anılar ile hatırlayacağım,ülkemin hangi ili hangi ilçesinde olursam olayım her bir Eflanili hemşehrim için kapılarımın sonuna kadar açık olduğu, güzel dosluklar edinmenin mutluluğu ve huzuru ile ayrıldığım memleketimin güzide ve sakin bir ilçesi olarak hatırlayacağım, sevgiyle anacağım. Bir ilçeyi güzel kılan coğrafyası, sosyo-ekonomik imkanları, tabii güzellikleri gibi birçok özellik sayabiliriz fakat hatırda kalan o yörenin insanları oluyor.Görev süresince çalıştığım mesai arkadaşlarıma tek tek teşekkür ediyorum. Bilhassa pandemi ile mücadele kapsamında sağlık çalışanlarımıza, Eflani Kaymakamlığı Vefa Sosyal Destek Grubunda vazifeli olan tüm arkadaşlarımıza, Belediye Başkanlığımıza, aktif olarak sürece katılan muhtarlarımıza ve her daim yanımızda olan Kolluk Kuvvetlerimize üstlenmiş oldukları vazifeyi en üst seviyede ve hassasiyetle yerine getirdikleri için bilvesile tüm vatandaşlarımıza bu süreçteki kıymetli sabırları için teşekkürü bir borç biliyorum.

Hakkınızı helal edin. Benim de hakkım varsa helal olsun. Ben Eflaniyi gelişebilecek, yarını bugünden daha güzel olabilecek bir ilçe olarak görüyorum. Tüm Eflanili vatandaşlarımıza teşekkür ediyor, saygı ve sevgilerimle selam ederim.”dedi.

Toplu fotoğraf çekimi sonrası vedalaşma sona erdi.

Kaymakamımız Sayın Burak ÖZ’ün Veda Mesajı.

Yaklaşık 10 ay gibi bir süre içerisinde Eflani İlçemizde severek yaptığım kaymakamlık görevimden, İçişleri Bakanlığımızın yayınlamış olduğu kararname ile Denizli ili Beyağaç ilçesi Kaymakamlığı’na görevlendirildim.
Eflani Kaymakamı olarak görev yaptığım süre boyunca Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin Anayasası ve kanunlar ile bize verdiği yetki ve görevler çerçevesinde Eflani’mize elimden geldiğince hizmet etmeye, Eflani’li vatandaşlarımızın dertleri ile hemhal olmaya çalıştık. Görev yaptığım süre içerisinde hak ve adalet ölçüleri içerisinde olmaya, toplumun tüm kesimlerine eşit davranarak herkesi kucaklamaya azami derecede özen gösterdim.Geride güzel dostluklar, güzel anılar ile ayrılmanın huzuru içerisindeyim.
Bu duygu ve düşüncelerle sizlere veda ederken; çalışmalarımızda bizlere desteklerini esirgemeyen Sayın Valimiz Fuat GÜREL’e, Meslek Büyüklerime bilvesile Tüm Mesai Arkadaşlarıma, Belediye Başkanımıza,İl Genel Meclis Üyelerimize, Köy ve Mahalle Muhtarlarımıza özellikle Eflani Halkına şahsıma gösterdikleri teveccüh ve destek için teşekkür eder, haklarını helal etmelerini dileyerek şükranlarımı sunarım. Allah’a ısmarladık.

Burak ÖZ
Eflani Kaymakamı

Konu Hakkında Görüşünüzü Paylaşın

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir