Çanakkale Şehitlerini Anma Programı – 2018

Eflani’de “18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 103. yıl dönümü Programı Düzenlendi”

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 103. yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen,ilçemiz Hükümet konağı önünde Çelenk sunma töreni ile başlayan program Eflani İMKB Çok Programlı Anadolu Lisesi toplantı salonunda devam etti.Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan Program Öğrenciler tarafından okunan Şiir,konpozisyon,müzikal etkinlikler ile Merkez Cami İmam Hatibi Tahir KÖSE Şehitlerimizin ruhlarına, Kuran-ı Kerim tilaveti sundu.Düzenlenen etkinlikler sonrası Protokolün yapılan Yarışmalarda dereceye giren öğrencilerimize ödüllerini vermesi ile program sona erdi. Düzenlenen Programa Kaymakamımız Sinan AŞCI,Karabük Milletvekili Burhanettin UYSAL,Devlet Su İşleri Bölge Müd.Hayrettin BAYSAL,Karabük D.S Şube Müd.Yasin DEVRİM, Belediye Başkanı İbrahim ERTUĞRUL,AK Parti İl Başkanı İsmail ALTINÖZ, İlçe Jandarma Komutanı Ahmet ÖNCEL,İlçe Emniyet Amiri İrfan İNAN,İl Genel Meclis Üyeleri, Sivil toplum ve Siyasi Parti Temsilcileri, Daire Amirleri, Şehit ve Gazi Yakınları,Öğrenciler ve Çok sayıda vatandaşımız katıldı.

Kaynak ve Daha Fazla Fotoğraf İçin: Eflani Kaymakamlığı

“Kaymakamımız Sn.Sinan AŞCI’nın,18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’nün 103.yıl dönümü Mesajı”

Çanakkale Savaşı tarihin kaydettiği en büyük savaşlardan biridir. Tarih boyunca bağımsızlık, hürriyet ve vatan sevgisi uğruna savaşmaktan çekinmeyen Türk Milletinin sarsılmaz birlik ve beraberliğinin en güçlü nişanesi; tarihten silinmek istenen bir milletin, bütün imkansızlıklara rağmen vatanını korumak için verdiği mücadelenin destanıdır. Kısacası; vatanı uğruna canını vermekten çekinmeyen bir milletin destanı ve kahramanlık öyküsüdür. Ve bu uğurda can veren şehitlerimiz birer onur abidemizdir.
Bugün bizlere düşen ise, şehitlerimizin kanlarıyla sulanan ve bizlere emanet edilen bu kutsal toprakları, aynı duygularla, düşüncelere sahip çıkarak korumak ve bizden sonraki nesillere güvenli bir şekilde devretmektir.
Bu duygu ve düşüncelerle, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitlerini Anma Günü’nün 103.yıl dönümü nedeniyle, vatan topraklarını canları pahasına savunarak bu büyük zaferin gururunu milletimize yaşatan, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.

Sinan AŞCI
EFLANİ KAYMAKAMI

Kaynak: Eflani Kaymakamlığı

Konu Hakkında Görüşünüzü Paylaşın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir