Eflani Belediyesinin Kamera Sistemi İle İmtehanı

eflani canlı kamera arıza

Eflani Belediyesi 2010 yılında belediye binasının ana  caddeye (Hükumet caddesine) bakan kısmına 2 adet, Mehmetçik Parkına (Belediye Binasının Önüne) Bakan 1 adet ve Belediyenin içine bakan 1 adet olmak üzere 4 kamera görüntüsünü internet ortamından paylaşmıştı.

Tabi geride kalan 4 yılda belediyenin web sitesi ve kamera sistemleri de değişikliğe uğradı. En son 2013 yılı aralık ayı başlarında kamera sistemi tekrar değişti ve önce 1 kamera bir süre sonra da 2. kamera yayına verildi. Önceki sistemde kameraları izlemek için bazı programların bilgisayara yüklenmesi gerekiyor ve internet explorer tarayıcısından başkasında açılmıyordu. Yeni sistemde bu sıkıntılar ortadan kalkıyor ve daha net görüntü paylaşılıyordu.
Tabi zaman zaman da bu sistemde sıkıntılar meydana geldi en son mayıs ayı başında kameralar gene arızalandı ve 2. kamera görüntüsü kesildi.

Eflani Belediyesi internet sitesi üzerinde yaptığı duyuruda 2. kameranın “kısa süre içinde” yayına gireceğini duyurdu. Geride kalan süre içinde ise kamera yayına girmediği gibi akıbeti hakkında da bir açıklama yapılmadı.

Üzülerek görüyoruz ki Eflani Belediyesi bu kamera sisteminin gurbetçilerimiz için ne kadar önemli olduğunun farkında değil!

Şimdi ne kadar önemli olduğunu size anlatalım, bizim sitemiz de eylül 2013 tarihinde yenilendi. Yeni sitemizde 18 Eylül 2013 tarihinde kamera sayfamızı açıktık. Bir süre sonra site istatistiklerini tutmaya başladık. Geride kalan 10 aylık sürede kamera sayfamız 100.000 ne yakın görüntülendi. Bu kaba bir hesap ile günde ortalama 300’ün üzerinde bir görüntüleme demek! Bu rakamlar size bu sistemin bir Eflanili için ne kadar önemli olduğunu göstermeye yetecektir. Üstelik bu sadece bizim sitemizde ki görüntüleme sayısı, belediyenin sitesi ve diğer siteleri eklersek rakamlar bize çok şey anlatıyor demektir!

Eflani Belediyesinin en kısa sürede bu soruna bir çözüm getirmesini bekliyoruz. Sitemizde ki kamera sayfasına 70’in üzerinde facebook yorumu yapıldı. Burada ki öneri ve isteklerin belediye yetkileri tarafından değerlendirileceğini ümit ediyoruz.

Kameralar ile ilgili iki istatistiği de sizlerle paylaşıyoruz.
Belediye Açıklaması;
eflani belediyesi arıza
Kamera sistemi arıza haberi
10 Aylık sürede Sitemizde ki Kamera sayfası 35’in üzerinde ülkeden ziyaret edildi;
kamera istatistik
10 aylık sürede Sitemizde ki Kamera sayfası 200’ün üzerinde Şehir merkezinden ziyaret edildi;
kamera istatistik

Eski kamera sisteminden bir görüntü;
eflani kamera

Konu Hakkında Görüşünüzü Paylaşın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir