Eflani Havaalanı Karabük Gündeminde!

2019 Yerel Seçimleri yaklaştıkça Karabük Belediyesi Başkan Adayları; Rafet Vergili ve Burhanettin Uysal arasındaki karşılıklı atışmalar artarak devam ediyor.

En son Burhanettin Uysal’ın, “Karabük Havaalanını Rafet Vergili engelledi” açıklamalarının ardından Rafet Vergili bugün yaptığı basın toplantısını dün “Havaalanın Eflani’ye yapılması için elimden geleni yapacağım” diyerek paylaşmıştı.

Özellikle seçim dönemlerinde olmak üzere birçok kez (ve ilk kez) Karabük Havaalanının Eflani’ye yapılması gerektiğini belirten Rafet Vergili, geçtiğimiz genel seçimler döneminde de Eflani Belediye Başkanı İbrahim Ertuğrul ile bir havaalanı polemiği yaşamıştı. 

İbrahim Ertuğrul; “Havaalanı Eflani’ye yap heykelini dikerim.” demişti. Buna karşılıkta Rafet Vergili; “Konuşa konuşa havaalanı Eflani’ye yaptıracağım” demişti. (Detaylar için tıklayınız)

Bugün yaşanan Havaalanı tartışmasına gelirsek;

Rafet Vergili yaptığı basın toplantısının bir kısmında; Karabük merkeze havaalanın bir holding sahibi için yapılmak istendiğini öne sürdü. Havaalanın yeri olarak üniversite yakınındaki yerin teklif edildiğinde, çok ciddi araştırma yaptırdığını beyan etti. Bu çalışma sonunda buraya çok küçük uçakların inip kalkacağı bir pist yapılabileceği sonucuna vardıklarını dile getirdi. Bu nedenle de büyük uçakların inip kalkacağı bir havaalanı için Eflani’yi işaret ettiğini dile getirdi.

Burhanettin Uysal ise sadece havalanıyla ilgili bir video paylaştı. Dünden bugüne havaalanı olayını tüm bileşenleriyle masaya yatırdı. Havaalanı hakkında yaptıkları geniş araştırmaları tek tek dile getirdi. Video da Rafet Vergili’nin itirazına ve Eflani’ye yapılsın teklifine cevap verdi. Vergili’nin Eflani Havaalanı açıklamasının bir seçim taktiği olduğunu dile getirdi. Havaalanın Eflani’ye yapılması için elinden geleni yapacağını dile getiren Vergili 10 yıldır neden bir şey yapmadı diye sordu. Ayrıca İstanbul Ef-Der’in astığı pankartlara da değinen Uysal, videosunda Eflanililere seslendi. İşte o video;

Rafet Vergili’nin basın toplantısı (Havaalanı 18. dakika);

Rafet Vergili’nin Basın Toplantısını Eflani Havaalanı Üzerinden Duyurması

Eflani Havaalanı
Eflani Havaalanı

Konu Hakkında Görüşünüzü Paylaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir