Eflanililer Havaalanı Olayına Sahip Çıkmadılar!

Bu sitede yayınladığımız ilk köşe yazılarımızdan birisi Karabük Havaalanı Eflani’ye Yapılabilir mi? idi. Üzerinden neredeyse 4 yıl geçti ve yanlış okumadınız 2013 yılında “Karabük Havaalanı” fazlasıyla gündemimizdeydi.
Karabük’ün gündemindeydi çünkü O zaman Karabük Üniversitesi Rektörü, Şimdi ise Milletvekilimiz olan Sayın Prof. Dr. Burhanettin Uysal bu işe el atmış, “üniversitemizin sivil havacılık yüksekokulu için olsa bir havaalanı olmalı” demişti.
Eflani’nin gündemindeydi çünkü O zaman ve şimdi de Karabük Belediye Başkanı Sayın Rafet Vergili “Havaalanı yapılacaksa Eflani’ye yapılmalı” demişti.
Sonra ne olduysa oldu havaalanı Karabük ve Eflani gündeminden düştü.
Peki ya şimdi mi?
Şimdi ise Karabük Havaalanı yeniden gündemde hem de eskiden bunu gündeme getiren değerli insanlar gibi çok değerli bir Karabüklü işadamının yoğun maddi ve manevi desteği ile, gerekirse alt yapısını ben kendi cebimden karşılayarak kuracağım demesiyle gündemde… Bu kişi konuyu takip edenlerin bildiği gibi Sayın Şefik Dizdar… (Yürekten Teşekkürler)

Peki biz neden bunu gündemimize aldık?
Eflani hakkında çokça yazısı olan Belgenin Sesi Gazetesi kurucusu ve yazarı Sayın Ahmet Gölbek’in Başkan Vergili ile sohbeti sırasında Vergili’nin hâlâ havaalanı Eflani’ye kurulsun derken “Eflanililer Havaalanı Olayına Sahip Çıkmadı” dediği için gündemimizde işte o yazı;

KARABÜK BELEDİYE BAŞKANI SAYIN RAFET VERGİLİ “HAVAALANI İÇİN EFLANİ FİKRİMDE ISRAR EDİYORUM.ÜNİVERSİTE ÜSTÜ HATA..”
Geçtiğimiz gün Karabük Belediye Başkanı Sayın RAFET VERGİLİ ile uzunca bir süre sohbet ettik,kendisine HAVAALANI olayını sorduk ve “BEN EFLANİ’DE YAPILMASINDAN YANAYIM.BUNU ÇEŞİTLİ ZAMANLARDA DİLE GETİRDİM..” dedi.
“ÜNİVERSİTE’NİN ÜZERİNDE Kİ YERE HAVAALANI YAPMAK HATA OLUR.PİST UZUNLUĞU ÇOK AZ,BURAYA BÜYÜK UÇAKLARIN İNMESİ MÜMKÜN DEĞİL..” gibi bilgiler verdi.
Sayın RAFET VERGİLİ,bu konuda ki düşüncelerini Sayın ŞEFİK DİZDAR’A anlattığını da söyledi ve “ŞU AN İTİBARI İLE ÜNİVERSİTE’NİN ÜST KISMINA ODAKLANILMIŞ.Sayın DİZDAR O NEDENLE EFLANİ OLAYINA GİRMİYOR SANIRIM..” yolunda görüşler dile getirdi..
Karabük Belediye Başkanı Sayın RAFET VERGİLİ Alt Yapı masraflarının tamamını Sayın ŞEFİK DİZDAR’IN cebinden karşılamasının iyi bir gelişme olduğuna vurgu yaparak “ŞİMDİ KARABÜK’E HAVAALANI YAPTIRDIK DİYEBİLMEK HAYLİ ZOR.ZİRA,SAYIN ŞEFİK DİZDAR YAPTIRIYOR..” dedi.
Sayın RAFET VERGİLİ,kendisinin gündeme getirdiği “HAVAALANI EFLANİ’YE YAPILSIN..” fikrine EFLANİ’LİLERİN DE çok fazla sahip çıkmadıklarını söyleyerek “İLÇENİN GELİŞMESİ ÇOK KOLAY OLURDU..” dedi.
“O ZAMAN EFLANİ ÇOK ÇABUK GELİŞİRDİ..” ifadelerini kullandı..
“EFLANİLİLER HAVALANI OLAYINA SAHİP ÇIKMADILAR..” dedi.

Yazının Kaynağı: http://bolgeninsesigazetesi.com/her-telden-7-mart-2017.html

Karabük Havaalanı

Eflani Haber Portalı Yazısına Yorum Yapın

Eflani Haber Bilgi Portalı

Eflani Haber ve Bilgi Portalı, Profesyonel Bir Eflani Sevgisiyle Yönetilmektedir. Sitemizde Eflani İle Alakalı Bir Çok Bilgi ve Güncel Haberleri Bulabilirsiniz. Teşekkür Etmek İçin İletişim Kısmından Bize Ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir