Karabük Havaalanı Eflani’ye Yapılmalıydı

Dün gerçekleştirilen Karabük Belediyesi Meclis Toplantısında Karabük Havaalanın Üniversite Bölgesine yapılması oy çokluğuyla kabul edildi.

İyi Partili Karabük Belediyesi Meclis Üyesi Şahin Karataş sosyal medya hesabında yaptığı açıklamada “Karabük Havaalanı Eflani bölgesine yapılmalıydı” dedi.

İşte o açıklama;

KARABÜK HAVA ALANI EFLANİ BÖLGESİNE YAPILMALIYDI.
Dün Karabük belediye meclisinde bu konu görüşüldü ve AK Partinin yaklaşık beş yıldır istediği Karabük Üniversitesi bölgesine kurulmasını vaad ettiği HAVA ALANI konusu benim de RED oyu kullandığım 14 red oyuna karşılık 15 kabul oyu ile kabul edildi.

Hayırlı, uğurlu olsun.

Karabük’e yapılacak her yatırım Karabük ve Karabüklülere bir hizmettir.
Bu hizmete kim vesile olursa şahsen ben bunu yapan siyasi irade kim olursa olsun saygı duyar,takdir ederim.

Ancak sayın Belediye başkanının gerek Karabük stadyumu ,gerek Araştırma hastahanesi ve Karabük e yapılan yatırımlar konusunda ki siyasi iktidara uyarılarının dikkate alınmaması nedeniyle ,bunun çilesini Karabüklülerin çektiğine,bedelinin Karabüklülere ödetildiğine şahit olanlardan biriyim.

Evet Karabük Üniversitesi bünyesinde belki bir HAVACILIK OKULU(Fakültesi) kurulabilir,üniversite bünyesinde eğitim,sağlık,yangın konularında küçük uçaklar inip kalkabilir,ancak gerek Karabük Araştırma hastahanesi konusunda,gerek stad yapımı ve kapasite durumu konusunda ,yine Karabük’e yapılan tesislerde uzun yıllara ,daha fazla insan nüfüsuna hizmet verecek anlayıştan ziyade,
GÜNÜ KURTARMA zihniyetiyle hareket edilerek söz konusu tesisler yapılmıştır,yapılmaktadır.

Karabük Araştırma hastahanesi bugün Karabüklüye yeterli sağlık hizmetini verememektedir,satadyum’un yapımında da aynı eksikler söz konusudur.

O nedenle Karabük e yapılacak bir HAVA ALANI bir defa yapılmalı ve yıllara,yüzyıllara hizmet edecek kapasitede ve uygun yerde olmalıdır.
Eflani bölgesine yapılacak bir hava alanı ile Karabük Üniversitesi bölgesinde yapılacak Hava alanı yer tercihinde takdir Karabük ve çevre İllere uzun yıllar hizmet edecek düşüncede olmalıydı.

Eğer dünkü alınan belediye meclisi kararı hava alanının Eflani bölgesine yapılması şeklinde çıksaydı, Eflani bölgesinin büyüyüp ,gelişmesine de katkı sunardı.Ayrıca yapılması düşünülen hava alanının eğitim,sağlık,yangına müdahale amaçları dışında ,büyük yolcu uçaklarının,nakliye ve askeri uçakların inip,kalkmasına elverişli hava alanı yapımı daha isabetli bir yatırım olurdu.

AK Parti siyasi yetkililerinin,vekillerinin,belediye başkanı adayının bu düşünceleri, seçimlerde Karabük halkına yıllar önce seçim vaadi olarak taahhüt ettikleri hava alanının üniversite bölgesine yapımı projeleri bir oy farkıyla da olsa belediye meclisi toplantısında kabul edildi,takdir onların,belediye meclisinde herkes hür iradesini ortaya koyarak bir karar vermiştir.Buna saygı duymak hepimizin görevidir.
Endişem ise,inşallah daha önce Karabük’ e kazandırılan tesislerdeki aksaklıklar burada yaşanmaz,yıllar sonra “KEŞKE HAVA ALANINI EFLANİ BÖLGESİNE YAPSAK DAHA İSABETLİ OLURMUŞ “denmez.
Hayırlara vesile olsun.

Allah’a emanet olun,sağlıcakla kalın.

https://www.facebook.com/karatassah/posts/2544839249169428

Rafet Vergili’de dünden beri bir çok konuda ardı ardına açıklamalar yapmaya devam ediyor. İşte Havaalanı açıklaması;

Konu Hakkında Görüşünüzü Paylaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir