Murat Özcan; 30 Mart’ta Eflani Saadetine Kavuşacak!


murat-ozcan-eflani-saadetine-kavusacak

Saadet Partisi Eflâni Belediye Başkan Adayı Murat Özcan Seçim Çalışmalarına Hız Kesmeden Devam Ediyor. Murat Özcan Yaptığı Açıklama İle Eflani Projelerini Tekrar dile getirdi. İşte Özcan’ın Son Açıklamaları;

Saadet Partisi Eflâni Belediye Başkan adayı Murat Özcan, “10 yıl önce çöp, çamur, çukur kaderimiz değildir” denilerek yola çıkanlar on yılda kaderimizi değiştiremediler hala çamur ve çukur kaderimiz olmaya devam etmektedir.

Eflani Projelerimiz;

Mahallelerdeki park ve bahçe eksiklikleri tamamlanacaktır, Eflani belediyesi sadece Candaroğulları mahallesinden ibaret değildir. Eflani’nin Çelebiler mahallesindeki, Yalacık mahallesindeki, Tabaklar mahallesindeki, Çalışlar mahallesindeki, Kayadibi mahallesindeki çocuklarımızın da çocukluklarını yaşamaya hakları olduğunu düşünüyoruz. Bizim belediyeciliğimizde her mahalleye en az bir çocuk parkı ve spor aletleri takımlarından kurup yavrularımızın ve spor yapmak isteyen vatandaşlarımıın hizmetine sunacağız. Ayrıca Candaroğulları mahallesinde şehir imar planı kapsamın da yeşil alanların yeşillendirilmesi çalışmalarımız hızlı bir şekilde gerçekleşecek. İnsanlarımızın akıllarında yeşil Eflani karşılığını bulacaktır.

Otopark sorunu giderilecek. Eflani de nüfusun azlığından şikayet ediyoruz ama şu anda birde nüfusumuz olsa araçlarını nereye park edecekleri merak konusu çünkü hükümet caddesi üzerinde park edilince karayolu tıkanma noktasına geliyor. Fevzi çakmak caddesinde çift taraflı park yapılınca caddeden iki araç yan yana geçemiyor. Bunların sebebi Eflani de bir otopark bulunmamasıdır. Eğer siz bir otopark yapıp halkımızın kullanımına sunmazsanız, insanlara aracınızı cadde üzerinden kaldırmasını söyleme hakkına sahip olamazsınız acaba otopark yapmayarak araçları üst üste göstererek Eflani’ yi kalabalık mı göstermeye çalışıyorsunuz. İlk etapta yapacağımız bir çalışmayla artık Eflani de bir kat otopark ve açık otopark park sorununu çözecek ve Eflani bu sorundan da kurtulacaktır.

Otobüs terminali yapılacak. Günümüzde en küçük beldelerin bile otobüs terminali olmasına rağmen Eflani otobüs terminaline bizimle beraber kavuşacak çarşının dört bir tarafında bulunan otobüs yazıhanelerine taksici esnafı avcılık eder gibi müşteri kovalamayacak, artık yolcularını terminalden alacak terminale bırakacak o terminalin sosyal alanları, otoparkı , lokanta , çay ocağı ,yöresel ve hediyelik eşyaların, köy ürünlerinin satılacağı reyonları bulunacak. Güzel bir mimariye sahip olacak Eflani otobüs terminalinin şimdiden Eflani halkına hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.

Sanayi sitesinin yapılması sağlanacak. Sanayici kardeşlerimiz Eflani sanayii sitesi yapılacak diye on yılı aşkın bir süredir beklemekte ve bir türlü gerçekleşememektedir. Bunun sebebi olarak sanayi koop ve esnaf odası her platformda eleştirilmektedir. İnsan beynini yorulmadan yaptığı tek şey eleştirmek biz beynimizi yormaya karar verdik. Bu sanayii sitesinin yapımında inisiyatifi alarak gerekirse belediye olarak sanayi sitesini inşa edip (bunun örnekleri çevremizde var ) esnafımıza uygun koşullarda satışını yapacak her türlü alt yapısını da üstleneceğimizi buradan tüm sanayici kardeşlerimize sözünü veriyoruz. İnanıyoruz ki Eflani de küçük sanayici esnafımızda artık hak ettiği çalışma ortamına kavuşmuş olmanın haklı mutluluğunu yaşayacak bize de bu konuda destek olacaklardır.

Devlet Su İşleri ile birlikte derelerin ıslahı temizlenmesi sağlanacak. 21. Yüz yılda görmememiz gereken manzaraları maalesef bizler Eflani de yaşayanlar olarak görüyoruz ve hiçbir Eflani insanı da bu durumdan isyan etmiyor. Eflani ilçe merkezinden akan dere kanalizasyon atıkları ile kirlenmiş ve etrafa mikrop saçmaktadır. Aslında ilçelere güzellik katması gereken dere ve çevresi insanlarımızın kenarında yürüye bilecekleri oturabilecekleri bir hale getirilerek gelip geçen tüm insanlardan utanacak bir pozisyondan anlatıla anlatıla bitirilemeyecek bir görüntüye bürünecek ve yaşadığımız çevrenin güzelliğinden haz alır duruma hep beraber geleceğiz.

Alt yapı sorunu çözülecek. Dere ıslahı ile bağlantılı olarak alt yapı eksiklikleri yapılmış kısmen de başlamış olan kanalizasyon projesi kapsamında yarım bırakılmadan bu proje devam edilerek çok hızlı bir şekilde tamamlanacaktır.
Mahalle yollarının tamamının kilitli parke taşı ile döşenmesi. 10 yıl önce çöp çamur çukur kaderimiz değildir denilerek yola çıkanlar on yılda kaderimiz değiştiremediler hala çamur ve çukur kaderimiz olmaya devam etmektedir acaba bunun kaderimiz olmaktan çıkması için kaç yıla daha ihtiyacımız olduğunu bilen varsa lütfen bize izah etsin Çelebiler, Yalacık , Tabaklar, Çalışlar ve Kayadibi mahalleleri kaderlerine mi terk edilmiştir. Biz mahalle içlerini ve bağlantı yollarını 5 yıl içinde tamamlayacak ve 2.dönemimize de yapacak iş kalsın düşüncesinde olmayacağımızı burada sizlere paylaşmak istiyorum.

Mahallelerin ihtiyaçları için mahalle bütçesinin oluşturulması Eflani belediyesi litaretürüne bizimle girecek. Bütçe döneminde belediyenin yıllık bütçeleri oluşturulurken bu bütçelere her mahallemize adil bir bütçe ayrılacak bu bütçenin kullanımı o mahallenin muhtarı ve ihtiyar üyelerinin onayı ve görüşü doğrultusunda sağlanacaktır.
Periyodik olarak camilerin ve mezarlıkların temizlenmesi bize nasip olacak. Sosyal alanların ve toplu kullanılan alanların temizlenmesi ve bakımı belediyelerin asli görevlerinden biridir. Bu tür asli görevler talep geldiğinde yapılmaz talep olmasa da tüm mahalle cami ve mezarlıkları temizlik ve bakımları Eflani belediyesi ekipleri tarafından periyodik olarak gerçekleştirilecektir. Bu çalışma yapılırken mahalle ayrımı yapılmadan kimi mahalle her sene ,kimi mahalle iki senede bir kimi beş senede bir gibi bir uygulama yapılmayacaktır.

Eflani içinde olsun gurbette olsun tüm hemşerilerimiz bilmelidir ki ; Kötümser fırtınadan şikayet eder , iyimser havanın düzeleceğine inanır , gerçekçi ise yelkenleri ayarlar . Eflani artık hak ettiği hizmeti almalıdır. Bu hizmeti sunmak için gerekli olan vizyona sahip olduğumuzu düşünüyor ve seçmenlerimizin vereceği destekle bize bu misyonu yükleyeceklerinden hiç kuşku duymuyoruz .

Ve Para Eflani’nin, Karar Eflani’nin , Yöneten Eflani’nin, Söz Eflani’nin… Allah sözümüzü kuvvetli, adımlarımızı sabit, niyetlerimizi halis, dostlarımızı sadık kılsın Allah yardımcımız olsun.

Konu Hakkında Görüşünüzü Paylaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir